TCM 2019 Scorecard

MATCH OFFICIALS:

MatchMod: Saad Ishtiaq Satti

ScoreMod: Faizan Hayat Khan

ChatMod1: Alaina Khurshid

ChatMod2: Zeyad Niamat

ChatMod3: Mohammad Aqib

ChatMod4: Sajeel Malik

ChatMod5: Dua Ahmed

WebMod: Danyal Abbasi

Round 1
C1 C2 C3 C4 C5 Result
Team 1 15. Muhammad Abdullah 25. Usman Mehmood 11. Khi Zer 17. Muhammad Hasan Gohar 19. Sheraz Akhtar
Team 2 5. Fahad Ghani 21. Syed Raahim Ali 1. Ali Hasnain Shah 10. Hur Ali 7. Farrukh R. Zaidi
Team 3 2. Ammar Rasheed 12. Malik Usman 8. Hammad Ahmed 3. Anees Ur Rehman 6. Fahad Hanif Rana
Team 4 22. Tabish Ahmed Alvi 18. Shahab Vayani 13. Mati Gill 20. Soban Akhtar 24. Tayyab Mehmood
Team 5 23. Talal Dar 4. Atif Awan 16. Muhammad Bilal 14. Muhammad Huzaifa 9. Hamza Naeem

 

ROUND 2
C1 C2 C3 C4 C5 Result
Team 1 23. Talal Dar 25. Usman Mehmood 11. Khi Zer 17. Muhammad Hasan Gohar 19. Sheraz Akhtar
Team 2 15. Muhammad Abdullah 21. Syed Raahim Ali 1. Ali Hasnain Shah 10. Hur Ali 7. Farrukh R. Zaidi
Team 3 5. Fahad Ghani 12. Malik Usman 8. Hammad Ahmed 3. Anees Ur Rehman 6. Fahad Hanif Rana
Team 4 2. Ammar Rasheed 18. Shahab Vayani 13. Mati Gill 20. Soban Akhtar 24. Tayyab Mehmood
Team 5 22. Tabish Ahmed Alvi Dummy (16 Bilal) 16. Muhammad Bilal 14. Muhammad Huzaifa 9. Hamza Naeem

 

ROUND 3
C1 C2 C3 C4 C5 Result
Team 1 23. Talal Dar 4. Atif Awan 11. Khi Zer 17. Muhammad Hasan Gohar 19. Sheraz Akhtar
Team 2 15. Muhammad Abdullah 25. Usman Mehmood 1. Ali Hasnain Shah 10. Hur Ali 7. Farrukh R. Zaidi
Team 3 5. Fahad Ghani 21. Syed Raahim Ali 8. Hammad Ahmed 3. Anees Ur Rehman 6. Fahad Hanif Rana
Team 4 2. Ammar Rasheed 12. Malik Usman 13. Mati Gill 20. Soban Akhtar 24. Tayyab Mehmood
Team 5 22. Tabish Ahmed Alvi 18. Shahab Vayani 16. Muhammad Bilal 14. Muhammad Huzaifa 9. Hamza Naeem

 

ROUND 4
C1 C2 C3 C4 C5 Result
Team 1 23. Talal Dar 4. Atif Awan 16. Muhammad Bilal 17. Muhammad Hasan Gohar 19. Sheraz Akhtar 2nd
Team 2 15. Muhammad Abdullah 25. Usman Mehmood 11. Khi Zer 10. Hur Ali 7. Farrukh R. Zaidi
Team 3 5. Fahad Ghani 21. Syed Raahim Ali 1. Ali Hasnain Shah 3. Anees Ur Rehman 6. Fahad Hanif Rana
Team 4 2. Ammar Rasheed 12. Malik Usman 8. Hammad Ahmed 20. Soban Akhtar 24. Tayyab Mehmood
Team 5 22. Tabish Ahmed Alvi 18. Shahab Vayani 13. Mati Gill 14. Muhammad Huzaifa 9. Hamza Naeem 1st

 

ROUND 5
C1 C2 C3 C4 C5 Result
Team 1 23. Talal Dar 4. Atif Awan 16. Muhammad Bilal 14. Muhammad Huzaifa 19. Sheraz Akhtar
Team 2 15. Muhammad Abdullah 25. Usman Mehmood 11. Khi Zer 17. Muhammad Hasan Gohar Dummy (11. Khi Zer)
Team 3 5. Fahad Ghani 21. Syed Raahim Ali 1. Ali Hasnain Shah 10. Hur Ali 6. Fahad Hanif Rana
Team 4 2. Ammar Rasheed 12. Malik Usman 8. Hammad Ahmed 3. Anees Ur Rehman 24. Tayyab Mehmood
Team 5 22. Tabish Ahmed Alvi 18. Shahab Vayani 13. Mati Gill 20. Soban Akhtar 9. Hamza Naeem
To Top